top of page

COACHING

Na nejvyšších úrovních v oblasti sportu  jsou všichni podobně dobří, ale jak se můžete stát opravdu tím nejlepším? 

Pokud jste elitní sportovec, je to otázka, nad kterou strávíte spoustu času přemýšlením. Každý závodník na vrcholu je fyzicky i psychicky odolný. Každý má oblasti, ve kterých se mu daří o něco lépe nebo o něco více s nimi  bojují, ale celkově jsou rozdíly ve fyzických schopnostech zanedbatelné. Takže, jaké jsou bariéry od ostatních?  Jak trénujete, abyste se dostali tam, kam chcete? 

STRANKY_edited.png

STRATEGIE

Strategie je způsob, jakým přistupujete ke svému cíli, soutěži atd. Jde o to, jak nastavit plán, tak aby jsi byl schopný udržet trénink tím správným směrem. Vědět kdy a jak postupovat dalšími kroky. Vědět kdy fungovat konzervativně a kdy je možné riskovat!

SCHOPNOST

PROCES

Marťasův přístup začíná na základní úrovni. Hlavním cílem je  maximalizovat schopnosti jedinců a sledovat dlouhodobý proces, tak, aby byl udržitelný! 

Procesem je myšleno ovládání prvků, které z vás mohou udělat výkonnější sportovce a maximalizovat vaše schopnosti v každém okamžiku. Proces není o závodech a zlatých medailích. Jde o to, co nejefektivněji udržet svůj  výkon a motivaci stále k novým cílům a tak posouvat svoje schopnosti.

          Každý jedinec je jiný a má jiné cíle. Nicméně cesta by měla být ve všech směrech podobná! Zkuste se zamyslet nad tímto: Kdybyste mohli dělat jen jednu věc a to naplno. Kdyby jste měli dostatečný spánek, kvalitní stravu, každodenní regeneraci, nulové starosti, myšlenky na své vlastní studium a seberealizaci atd.  Bez ohledu na zvolený sport nebo profesi je tato myšlenka brána jako proces navržený tak, aby vás dostal z místa, kde jste, tam, kde chcete být. 

Je tedy dobré si uvědomit, co opravdu chcete a co jste schopni udělat proto, aby jste se dostali tam, kam chcete! 

Schopnost je vaše vytrvalost, síla, flexibilita, rychlost, síla, přesnost, hbitost, rovnováha a koordinace.

OSOBA

Sledovat proces na této úrovni je opravdu těžké.

Nejsme naprogramovaní roboti, jsme lidé a to hlavně různí, s různou historií a s různými plány.  Kdyby to bylo vše  tak jednoduché, jen to napsat a dát každému, tak každý by byl šampion.

Pokud jste osobití a opravdu chcete se stát tím, co chcete a dosáhnout svých cílů.  Vyžadujte po sobě jedinečný soubor charakterových rysů – věci jako jsou:  odolnost, zodpovědnost, cílevědomost, odhodlání, optimismus, vytrvalost, pokora a houževnatost.  Bez těchto vlastností je nemožné sledovat proces dlouhodobému zlepšení , a proto je charakter to první, na co se Marťas zaměřuje! 

bottom of page